Triumph - Tiger

Česko - Slovenské diskuzní fórum pro příznivce motorek Triumph Tiger

Srpen - Rybačij, Kolskij a Karélie

Více
4 roků 10 měsíců zpět #1 od ZdendaZB
Kdyby náhodou nedej bože chtěl jet, tak jsem založil téma na motorkářích.
Je to na cca 4 týdny za polární kruh do tajgy a tundry. Dalo by se říct krosení na tigrovi osmistovce. Spaní venku, prostě příroda a ty nejhorší cesty co tenhle stroj projede.

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
4 roků 10 měsíců zpět #2 od Antonin Blaha
Nazdar chlape. Mohl by jsi poslat Tvůj nástin trasy? Díky!

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
4 roků 10 měsíců zpět #3 od dushanbe
Zdenda, tato fotka ma dostala



Jazdil si aj skaly, šutre? Čo motor? Dal to bez závad? Koľko km si dal na jeden záťah? Napíš ňáky poriadny cestopis s trasou, fotkami, čo taký Tiger dal. A napíš si do dkracing.cz že chceš autorský honorar za recenziu na Tigra :) Ak máš dobré fotky, odkúpia ich.
Přílohy:

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
4 roků 10 měsíců zpět - 4 roků 10 měsíců zpět #4 od ZdendaZB

Část zprávy je pro hosty skrytá. Pro zobrazení celé zprávy se prosím přihlašte nebo registrujte.
Ta fotka se stanem je sice efektní, ale potom jízda půl kilometru rozbahněnou lesní cestou, než jsem se vrátil na "normální" cestu, poněvadž jsem sněžení jaksi nečekal, byl ještě lepší. Ale nejlepší byly průsmyky v zasněžených horách na Žigulevským traktu, který následovaly mezi Kirenskem a Magistrálným. 80 kilometrů sníh a led a jel jsem to dva dny, rozmlácená cesta, všude vylejzaly kameny, přes den kolem nuly, v noci -5 pořád to klouzalo a fakt to bylo docela peklo.

Na severu bylo kamení celkem málo, kromě Kolymy kde je to zase všechno sopečnýho původu. Ale hlavní cesty tam mají pěkný :-)

Kromě záhadnýho občasnýho chcípání stroj fungoval v pohodě.
----
A jestli tě baví kamení, tak doporučuju Pamír - Kyrgízie, Tadžikistán, případně Afganistán. Tam si kamení a možná i sníh v horách užiješ dosytosti.

A když si vyčleníš měsíc na stány, vezmeš si drapáky, pojedeš tam nejdřív v srpnu, aby nebylo tolik vody, tak budeš kajfovat jako já.

Ale musíš počítat s tím, že v těch 4 kilometrech může napadnout přes noc trocha sněhu. Asi tak 20cm, ale to nic není.


Zato ráno je romantické a není nad to, kdž ještě v 10 hodin mrzne...



Já jel teda v září, to je ještě lepší, protože už tam nejsou žádný turisti, je to nejsušší měsíc a dá se zajet tam, kam to normálně nejde :-)




----
Jezdím jen si jen tak pro sebe a sponzory jsem nikdy neřešil tak nevím. A kvůli pár korunám to snad ani nemá cenu.
Poslední změna: 4 roků 10 měsíců zpět uživatelem ZdendaZB.

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
4 roků 10 měsíců zpět - 4 roků 10 měsíců zpět #5 od ZdendaZB
omylem odesláno 2x
Přílohy:
Poslední změna: 4 roků 10 měsíců zpět uživatelem ZdendaZB.

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
4 roků 10 měsíců zpět - 4 roků 10 měsíců zpět #6 od ZdendaZB
Já na sever zatím žádný plán nemám, protože je to tam všude zajímavý a pěkný.
Ve zkratce: po dálnici Murmansk - potom krosení na Rybačim poloostrově, až to přestane bavit, tak přejezd na Kolskej, opět krosení a potom směrem dolů na jih přes Karelii, opět mimo dálnici.

Jedu tam do přírody, relaxovat, krosit po cestách necestách, grilovat, zajíždět do opuštěných míst a také se podívat na pozůstatky opevnění z druhé války, mimo jiné :-)

Je to taky sever, tak jen pro inspiraci, ale ta cesta je tady v luxusním stavu, žádný bláto, žádný kamení, žádný výmoly, kromě strženýho mostku..
.

Silnice jsou pouze v dobrém stavu.


Mostky jsou kvalitní, dokonce mají i zábradlí a když si dáte pozor na vylézající skoby, hřeby a dráty, tak možná ani nepíchnete.


Přes noc ve stanu u jezera v Tajze.


Občas se utrhne kousek cesty, ale to do večera spraví.


A opět pěkná silnice.


A další noc v Tajze. Jedna hodina v noci, měsíc svítí, medvěd řve kdesi u potoka a sovy nádherně houkají téměř celou noc :-)


Takže jak vidíte, na severu jsou jenom dobrý cesty, žádný bláto a pořád tam svítí sluníčko a vůbec neprší. A to je taky jeden z důvodů, proč tam jedu :-)
Přílohy:
Poslední změna: 4 roků 10 měsíců zpět uživatelem ZdendaZB.

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Přihlásit se do fóra

Nedávné příspěvky