Triumph - Tiger

Česko - Slovenské diskuzní fórum pro příznivce motorek Triumph Tiger

Nový Triumph TIGER 1200 2018

Více
5 roků 11 měsíců zpět #1 od Kajomaxo
Nazdar Triumphaci
Som tu nový a asi tu už ostanem, pretože zvažujem odísť od GS ktorú som predal pre mesiacom a to rovno do nového Triumphu Tiger 1200 XCA 2018. Velmi sa mi páči design motorky. Priťahuje ma ten trojválec a som unavený z BMW pretože je všade. Jazdím ju od roku 2010. Inak GS ako motorka je skvelá a nemám k nej žiadne výhrady. jediné čo mi vždy vadilo bol ten traktorový chod motora.
Chcem sa Vás však spýtať na jazdenie v teréne ako, Gruzínsko, Maroko a podobne. Nerobila Vám problém nízka svetlosť Vaších Triumphov? Je to pre mňa celkom jediná vec čo mi na ňom vadí. Niektoré terény a s tromi kuframi boli dosť masaker a na GS som sem tam chytil aj šusplech.
Dík za odpoveď. Rozpísal by som sa viac ale žena ma naháňa do práce :( :)
Zatial...

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
5 roků 11 měsíců zpět #2 od prokyno
Odpověděl prokyno pro téma Nový Triumph TIGER 1200 2018
Ono celkově s takovým mastodontem jako GS či TEX a podobné, kde je váha přes 250kg + náklad je masakééér :-)
Takže pokud nejsi milovníkem Hard enduro, ale jen nějaké ty šotolinky a podobně s občasným výjezdem typu Bosenské šotoliny (viz. Michal Pertlíček a jeho offroad guide) tak tě rozdíl světlé výšky moc zajímat nemusí. Je tam sice rozdíl 3cm (u roku gs 2010 vs TEX 2013-15). Oboje když naložíš tak seš stejně níže.
U nových GS nevím jak funguje ESA, ale u TEX 2016-18 ti semiaktiv podvozek udrží stále stejnou výšku.
Maroko objel Mex na TEX 2012 a na pohodu (nikde není psaný že musíš jezdit v dunách), Balkán je na těchto moto taktéž projet horem spodem, takže bych si troufl říci že to co objede GS objede i TEX či jiná moto, je to totiž vždy o jezdci :D
Co jsem viděl co dokáží někteří i na R1 tak je toto brnkačka :D

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
5 roků 11 měsíců zpět #3 od Koren
Odpověděl Koren pro téma Nový Triumph TIGER 1200 2018
Dobý den, Ahoj všem vespolek četl jsem příspěvek a zajímali by mně vaše zkušenosti jezdím tex xcx 2016 super mašina luxusní motor do těžkého terénu bych ji netahal zkusil jsem a zvládne opravdu víc než se vykládá,ale dle mně je to SUV na dvou kolech co mi vadí je vysoké těžiště tím pádem při krizovém brždění je dost nervózní (prase pred moto na Korsice a Helmut u Mnichova citil potrebu uprostřed dálnice prudce brzdit)obcas se to negativně projeví pri větru a vetsi rychlosti na dálnici.bacha musim dat když beru vybavení na cestu 20 a více dnú při rozložení váhy tex je na to citliví.Jezdím i gsa 2012 vzduch motor traktor takze pro mně tex lepsí težiště má níž a líp se vodí tzv. nemusí být na něm tak zkušený raider jak píše kolega nademnou je to o pilotovi obě mašiny jsou skvělé a každá má jiný charakter.

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
5 roků 11 měsíců zpět #4 od Koren
Odpověděl Koren pro téma Nový Triumph TIGER 1200 2018
Napsal jsem to jak pitomec tex ma lepsi motor a bmw se lepe vodí

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
5 roků 11 měsíců zpět #5 od Kajomaxo
Odpověděl Kajomaxo pro téma Nový Triumph TIGER 1200 2018
No ono nechodíme len tak všelijaké šotolinky, ale sem tam príde na rad aj terén kde sa obvykle chodí na krosach. Myslím tým v Maroku Atlas, alebo v Gruzínsku Kazbegi, Kutajsi kde takto ideš či chceš či nechceš 120km v kuse. Viem že sú to motorky ako mastodonti no na takýto trip ani nič iné nie je vhodné. Proste potrebujem zlúčiť veľký kilometrový dosah, objem batožiny, pohodlie a nejakú terénnu dostupnosť jednou motorkou. GS to malo všetko, aj presun dialnicou a rýchle návraty domov vo velkých rýchlostiach ako 180 a viac jej bez vlnenia a pri troch kufroch nerobili problém, telelever odvádza parádnu prácu, brzdenie famózne - no len ten traktorózny motor je jediný des.
No uvidíme. Idem skúsiť testovaciu jazdu na ktorú sa teším a zároveň bojím že budem sklamaný z toho ťažiska, z ponárania predných tlmičov pri brzdení a hlavne vlnenia sa pri limitných rýchlostiach. Najsmutnejšie na tom je že mi žiadny predajca nevie poskytnuť na test motorku aj s kuframi, že vraj to je neobvyklé.
Aké sú Vaše skúsenosti s kuframi a aj spolujazdcom - proste full.
Díky no nechcem zaplatiť taký ranec penazí a potom banovať.

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
5 roků 11 měsíců zpět #6 od Koren
Odpověděl Koren pro téma Nový Triumph TIGER 1200 2018
Tak v takovem pripade bych to bez zkousky fakt nemènil tex je vyborny stroj ale tak jak mi to popisijes ja bych zustal u toho traktoru ale ber to fakt jako muj subjektivni nazor a zkusenost kazdy jsme jiny znas to nekdo holky jiny vdolky

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Přihlásit se do fóra

Nedávné příspěvky