Triumph - Tiger

Česko - Slovenské diskuzní fórum pro příznivce motorek Triumph Tiger

Tiger 800 závady

Více
6 roků 11 měsíců zpět #25 od Streho
Odpověděl Streho pro téma Tiger 800 závady
Zdravim Vas panove... prikladam svoje poznaky za kratkou dobu co jezdim tuto masinu. Jsou to spis postrehy, jak zavady, ale casem z toho muze byt zavada.

- Ja mam na vyfukovych ventilech vule 0,35 - 0,38. Coz podle moudreho manualu je uz mimi toleranci (0,375 max).
Nebylo by na tom nic divneho, kdyby masina nemela na budicich 15tkm.
Z povidani vim, ze pri prvni servisu ventilove vule ve 20tkm, se to jenom zmeri ale nebyva potreba nic menit. Meni se podlozky vetsinou az pri 40tkm.
- Pri pomale jizde, popojizdeni v terenu na 1 je sliset hluk od spojky, kdyz se pusti zacne huce pri zmacknute prestane. A stejne je to sliset na neutralu kdyz moto stoji.
Predpokladam, ze to bude hluk prevodovky.
- V zime, kdyz byla teplota v garazi kolem nyly na T spojde vody chlazeni se mi zacali dlat kaply. Je to po leve strane na spodu potoru. Vypada, ze to teplem preslo...

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
6 roků 11 měsíců zpět #26 od Streho
Odpověděl Streho pro téma Tiger 800 závady
Taky by bylo zajimave najit Tigra, ktery ma nejvetsi kilometrovy najezd a je prad funkcni...
Ja se nemam cim chlubit, ale videl jsem video kde mel borec myslim 80tkm.

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
6 roků 11 měsíců zpět #27 od prokyno
Odpověděl prokyno pro téma Tiger 800 závady
Zdarec, nepíše co je to zač? Byl to novas u tebe? Jak je starej? A podobně.
Co se týče ventil vůlí, tak to ber tak, že každej motor byť je stejnej tak je prostě jinej a má i jinej projev. To že 10 jich nepotřebuje dělat vůle neznamená, že zrovna 11 tej taky. Nevím jakej je přesně předpis, ale myslím že v 20K se dělají a výrobce pro to asi má důvod. Pokud to není ropzmrdaný tak že to nejede po 10 - 15K (myslím ty vůle) tak bych to neřešil.
K tomu hučení. Proč si myslíš že převodovka? Převody se točí pořád i když vypneš spojku, nebo je v záběru, jen se mění poměr (dle kvaltu), ale točí se pořád.
Takže zmáčknutí sapojky nemá vliv.
To hučení který ztichne po vymáčknutí spojky je prostě chování spojky.
A zase každej stroj je jinačí. Přesně totok mě ělá 1200 tka. Na místě prostě hučí spojka, vy\máčknu tak je ticho, je to bohužel vlastnost, a zase u jinýho stejnýho stroje to třeba nedělá. Záleží jak si daný komponenty sednou a dle toho se to chová. Už se to tu rozebíralo někde.

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
6 roků 11 měsíců zpět #28 od Streho
Odpověděl Streho pro téma Tiger 800 závady
Je to 2r stara moto a jsem 2 majitel, ale neni to dovoz a servis delany radny.
Volal jsem do Brna, za telefonem je prijemny pan se skterym se dalo pokecat, tak mi zdelil, ze u tehle moto vetsinou byva na horni hranici co se tyce teche vul ventilu, ze to mozna vyrobce dela zamerne z duvodu lepsiho chlazeni, kdyz moto je enduro a v terenu se muze vice hrat.
Ten hluk od spojky je asi standardni projev, ale vetsinou je lespi kdyz nic nehuci, hluk je mechanicky projev, tazke je to treni neceho o neco.

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
6 roků 10 měsíců zpět #29 od Fiser
Odpověděl Fiser pro téma Tiger 800 závady
Ahoj,
jak jsi pochodil u Ševčíka?

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
6 roků 9 měsíců zpět #30 od boucek69
Odpověděl boucek69 pro téma Tiger 800 závady
Zdarec ,
Tak dnes pří toulání po Palavě se mi přestala vracet řadička nejspíš to same co psal Honza .máte s tím někdo zkušenost dík

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Přihlásit se do fóra

Nedávné příspěvky