Triumph - Tiger Explorer

Česko - Slovenské diskuzní fórum pro příznivce motorek Triumph Tiger Explorer

Tiger 800 závady

Více
1 měsíc 2 týdnů zpět #55 od Maťas
Maťas odpověděl na téma: Tiger 800 závady
Čus hoši, řešil někdo už vůli v předních tlumičích na Tigerovi 800XC? Započal jsem zimní rozborku/zborku a když jsem měl rozdělané p. teleskopy, překvapila mě vůle mezi trubkou a kluzákem. Moto má najeto cca 30tkm. Vůle je cca 0,5mm. To už asi v normě nebude, že? Zkoušel jsem to, když jsem měl venku tlumič i pružinu. Když jsem dělal gufera na mé předchozí moto (bandit 1200), tak při 60tkm nebyla vůle absolutně žádná... Dík :-)

Je třeba Přihlásit se abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
1 měsíc 2 týdnů zpět #56 od prokyno
prokyno odpověděl na téma: Tiger 800 závady
Nějaká vůle na tlumičích s velkým zdvihem je normální, je to i logické při konstrukci tlumiče a osazení. Pokud jsi to zkoušel při vytaženém tlumiči a je vůle cca 0,5mm myslím že je to v normě, zkus to i při zatlačeném tlumiči, pokud i tam bude větší vůle, tak vzhledem ke KM je možno nechat vyměnit kluzná tefl. pouzdra. Vůle se zmenší, ale bude tam pořád.
Pokud by vůle nebyla žádná tak to nemůže být dlouho funkční, protože by to dřelo, a gufero to nemůže držet, by pak potom i časem (dost brzy ) teklo.
To Jsem řešil na Tex (po 5 tis km, tuším v Triumphu, a pak Jsem se začal více zajímat jak to vůbec je) myslím že v tématu Tlumiče. Co a jak je tam.

Více
5 hodin 45 minut zpět #57 od Maťas
Maťas odpověděl na téma: Tiger 800 závady
No tak teleskopy složeny... konečně... Nakonec musím konstatovat, že vše bylo jak píšeš... Pořád se mě to nezdálo a tak jsem objednal nová horní futra (radši i gufera, když to mám rozdělaný... :-) )na e-shopu 2Hmoto (Spodní vodící futra byly OK). S novými horními futry je to rozhodně lepší, ovšem nějaká ta vůle tam zůstala pořád. Asi opravdu provozní záležitost... Jaro ukáže :-)

Přihlásit se do fóra

Nedávné příspěvky