Triumph - Tiger

Česko - Slovenské diskuzní fórum pro příznivce motorek Triumph Tiger

Startování za tepla-prosím o radu

Více
6 roků 10 měsíců zpět #1 od Motofotrs
Zdravím všechny.... Chtěl bych požádat o radu. Jsem šťastným majitelem Tigera 800 XCx 2016. Motocykl jsem zakoupil nový ze zahraničí. Mám najeto prvních 2000 km a jediné, co mi kazí radost z úžasného stroje, je startování teplého motoru. Studená startuje bez problému, ale pokud ji zahřeju a na cca 10 min zastavím, např pro natankování a chci znovu nastartovat, podaří se to třeba na podruhé, nebo po třetí. Pokud stojí třeba půl hodiny, je to zase v pohodě. Také pokud ji zahřátou chcípnu a startuju hned, tak také v pohodě. Jde tedy o startování po cca 10 minutách od zhasnutí motoru. Nemá někdo podobnou zkušenost? Nebo radu? Samozřejmě se nabízí značkový servis, ale budu mít vzhledem ke způsobu nákupu problém s uznáním záruky, tak třeba se s tím někdo už setkal. Děkuji

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
6 roků 10 měsíců zpět #2 od prokyno
I když je to u nás známé, že se zastoupení Triumphu (jedno jaké z těch tří) nestaví k záručnímu servisu u jinde zakoupených moto ne zrovna vlídně.
Ale Triumph má celoevropskou sít a servis tak i záruku, takže odmítnout tě nemohou a musí řešit. Pokud to máš třeba z DE nebo AU řekneš že tam pracuješ ale ted si na týden u rodičů (to je jen taková omáčka) tak myslím že bez problémů, největší problém mají s moto z PRI.
Co se týče toho startování, to može být mnoho věčí, počínaje svíčkou (1 až 3), tlakem čerpadla, palivem, nějakým relátkem, či čidlem.
Je třeba to dát na diagnostiku a pokud vyhodí chybu je vyhráno, jinak servis a ať bádají.
Vím že sem ti nijak asi nepomohl, ale u nové moto s takovým problémem je to těžké.

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
6 roků 10 měsíců zpět #3 od Motofotrs
Přesto díky.... Ty svíčky budou asi první, co zkontroluju. Palivo beru pouze Vervu 100 od Benziny, tak snad tam problém nebude.. Motorka byla na první garančce po 800 km a diagnostika žádnou chybu neukázala. Psal jsem, že není z origo zastoupení, je ze zahraničí a to právě přes PRI, takže problém v origo servise asi bude. Zvláštní je, že to nestartuje pouze jak jsem popsal pouze za těch podmínek a v servise se to těžko ukazuje. Jde o to, že jak to pak nakonec nastartuje, tak už to jde bez problémů a nastartuje třeba desetkrát za sebou... Pak se projedu, nechám pár minut a zase nic... Konzultoval jsem to včera právě i v PRI, byli velice vstřícní, nicméně těžko hledat hned závadu s takovýmy zvláštnímy projevy pouze za určitých podmínek. Zkoušel jsem podržet déle startér jak mi radili, ale hned při cestě od nich mi to udělalo na benzínce znovu....

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
6 roků 10 měsíců zpět #4 od Bojan
Skoro na 100 percent to budú sviečky.
Už mi to robilo na inej motorke.Mohlo by byť čáhle aj teplotné čidlo,ale skôr sa priklánam k tým sviečkam.A tie si vieš vymeniť aj sám :P

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
6 roků 10 měsíců zpět #5 od Motofotrs
Děkuji za odpověď, kouknu na svíčky... Nevím jaké tam jsou a jestli zkusit jiné s jinou tepelnou hodnotou. Předpokládám, že z výroby tam budou ty správné...

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
6 roků 10 měsíců zpět #6 od dushanbe
Prokyno ti odpovedal uplne presne. Treba s tym ist na diagnistiku. Mne to startuje vzdy 100% za kazdych podmienok, dokonca aj s vodou vo vyfuku :)
Ber to tak, ze za tu zaruku si Triumphu zaplatil a mas na nu narok. Na druhej strane, k cudzim servisom pristupuj ako ti Prokyno odporucil, lebo cudzie motorky sa im servisovat nechce kedze na nich nezarobili. Ale musia to robit. Na diagnostiku ti ju daju uplne vsade, lebo sami budu zvedavi, co im tam vybehne. Tak prv nez ta objednaju o 4 tyzdne alebo aj neskor na servis, pytaj sa len na tu expresnu diagnostiku. Ak im tam nic nevybehne, tak to bude klasika. Sviecka vs. privod paliva / vzduch.

A kde si kupoval?

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Přihlásit se do fóra

Nedávné příspěvky