Triumph - Tiger

Česko - Slovenské diskuzní fórum pro příznivce motorek Triumph Tiger

Koupě prvního Tigera 900- Jak vybírat?

Více
6 roků 7 měsíců zpět - 6 roků 7 měsíců zpět #1 od ren.e
Zdar všichni, kteří sedláte tyto snad poslední poctivé stroje. Po letech bahnění se chci vrátit na silnici , na cesty i necesty. Nějakou dobu jsem vybíral mezi XTZ Superténéré a Afrikou, než jsem nenarazil na motorku, která je , si myslím, ve všem převyšuje, jen nemá legendární renomé. Myslím, že jsem rozhodnut docela pevně pro Tiger 900 ,pokud mi to tady nevymluvíte. Motorka ze železa s dobrým výkonem a spotřebou. Jde snad opravit svépomocí a bez diagnostiky. Design pro mne pěkný, tříválec zajímavý, má to i kontrolku rezervy :) . Počítám, že všichni na tomto fóru budete tento stroj jen chválit, ale rád bych slyšel i objektivní a pravdivý názor na tento stroj. Jak je to se spolehlivostí obecně. Na co si hlavně dát pozor při koupi této motorky a pak při servisu. Trpí to na něco výrazně více, než by se čekalo? Jsou nějaké lepší, nebo horší ročníky? Jak zvládáte normální servis s angličanem? Prý na to pasuje hodně komponentů z japonských motorek.
Díky za vaše názory a doufám, že se brzy k vám připojím .
Poslední změna: 6 roků 7 měsíců zpět uživatelem ren.e.

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
6 roků 7 měsíců zpět #2 od cihelka
Zdravim pane budoucí kolego. Jestli je zájem, měl bych zrovna jednoho mazlíka na prodej. Kdyžtak pošli spojení a domluvíme se. Zatím ahoj

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
6 roků 7 měsíců zpět #3 od ren.e
Jasně, poslal jsem ti kontakt do SZ . Zatím ale ještě budu střádad info o tomto stroji. Teda rád bych střádal, Zatím mám jen obecné info a pár videjí z yuotube, jak to jezdí a co to dělá. No moc toho není. Chtěl bych stroj na delší dobu. Nové motorky jsou podle mne moc přetechnizované a umění řidiče se obecně potlačuje. Chci ještě STROJ, ne umělou inteligenci.

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
6 roků 7 měsíců zpět #4 od dushanbe
Vyborny vyber, pekna velka motorka a spolahlivy stroj. Kedysi som ju chcel aj ja. Ale prve, co by som spravil, ze by som odstranil ten plast okolo prednych svetiel. Otazne je, ci su budiky dostatocne odolne proti vode a kamenom.
Ja som videl cisto ciernu 955 a vyzerala vyborne. Je to kus motorky. Na pohlad vacsia ako Explorer.
Ak narazis na dobry kus, budes spokojny. V Rakusku ich dost jazdi...

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

  • fasces
  • Avatar uživatele fasces
6 roků 7 měsíců zpět - 6 roků 7 měsíců zpět #5 od fasces
Odpověděl fasces pro téma Koupě prvního Tigera 900- Jak vybírat?
Ahoj Ren.e, já mám Tygera 10 let a jsem s ním spokojen a jak si psal vše se dá na cestách opravit. Servis motorky: základy jako je výměna kapalin, svíček a jiné malé drobnosti si dělám sám. Ale co se týče motoru, tak to radši dám zkušenému kamarádovi, který zná Triumpha protože tam dělá :) . Já osobně mám na motorce 80 000 km a větší nebo stálá závada nabyla. Je potřeba dělat často ventily a minulý rok jsem dělal rozvody a jezdíme dál. Jedna z horších věcí je čištění vzduchového filtru, protože musí ven nádrž i karburátory ale já to vyřešil úpravou Airboxu aby šel vyndavat z boku bez rozebrání motorky. Za ty léta co motorku mám, tak jsem tomu dal hodně úprav a mezi úpravou byla i přední maska. Seznam úprav a aktuální foto najdeš na Motorkářích (Fasces), tady jsem ještě neaktualizoval. S motorkou jezdím i v terénu a dostává vcelku záhul a drží. Náhradní díly se dají sehnat vcelku bez problémů. Doplňky na motorku se shánějí špatně ale já mám vše vyráběné na míru.
A legendární renomé? vždyť Ivo Kaštan jel v roce 1998 Dakar a odstoupil v polovině rallye zejména pro organizační zmatky. A kdyby si se rozhodl kupovat, tak doporučuji koupit modrého Tigříka od Petra Cihelky, protože budeš mít záruku dobré kvality. Petra znám a vím že se o motorku dobře postaral, prostě leštěnka v garáži :lol:

Kdyby si měl nějaké otázky, tak se ptej.
Poslední změna: 6 roků 7 měsíců zpět uživatelem fasces.

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
6 roků 7 měsíců zpět #6 od ren.e
Dík, Zatím mne tedy nic od koupě tygra neodrazuje. Ta Petrova motorka je celkem velký brouk v hlavě, má už ji celkem dobře vychytanou. Mám sice vyhlídlé ještě dvě venku, sice levnější , ale kdoví jak jsou na tom. Klubové moto od petra je proto lákadlo a právě se umocnilo prvním doporučením.Dnes se snad zbavím mé moto, Takže rozhodnutí padne po prodeji. Zatím díky za recenzi

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Přihlásit se do fóra

Nedávné příspěvky