Triumph - Tiger

Česko - Slovenské diskuzní fórum pro příznivce motorek Triumph Tiger

Automatické mazání řetězu tu ještě nebylo.

Více
6 roků 11 měsíců zpět - 6 roků 11 měsíců zpět #1 od ZdendaZB
Hodně dlouho o tom přemýšlím, ale zatím jsem se pro koupi nerozhodnul. Jsou názory pro a názory proti, zřejmě to bude jako s kardanem versus řetěz.
Za cenu 2600 www.motoretezy.cz/cz/e-shop/1037307/c812...ttoiler-vsystem.html by to mohlo pomoci. Co myslíte. Uživatelé si to chválí, netřeba čistit řetěz. Vyšší výdrž řetězu a žádná starost o mazání. Nemusel bych se tahat se sprejem a po každém druhém průjezdu louží mazat.

Smazal jsem polemiku řetěz kardan, abych nebyl :-)
Poslední změna: 6 roků 11 měsíců zpět uživatelem ZdendaZB.

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
6 roků 11 měsíců zpět #2 od MEX
Počkej, až si to přečte Krzi, ten Ti to vysvělí :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
6 roků 11 měsíců zpět #3 od Axik
Ty vado,rychle to smaž nebo uprav ve smyslu,že řetěz je nejlepší..jinak Tě Krzi rozebere na prvočísla. :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
6 roků 11 měsíců zpět #4 od Petrex1.
Očekávám od Krziho dlouhý ....ale opravdu dlouhý příspěvek. :woohoo: :woohoo: :woohoo: jelikož v každém jeho příspěvku zaznělo slovo řetěz. :) :)

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
6 roků 11 měsíců zpět #5 od prokyno
Mazaání řetězu bez námahy :D svatý grál všech řetězáků :D
Jednak si možeš koupit sadu přímo pro trumpetu:
www.hzmoto.cz/cz/e-shop/1517852/c6256-sc...800-kit-edition.html
Druhak je to dobrá věc, jen nevím kde si četl, že nemusíš řetěz s tímto čistit? Ono princip je stejnej jako když to mažeš bez toho, nebo s tímto, furt tam sereš mazivo, který na sebe chytá bordel a ten se sám neočistí. Nebo to má i automatické čištění?
Pak proč po projetí kaluže bych měl mazat? (já už ne mám kardan) :D samo že se doporučuje pro dlouhou výdrž řetězu mazat a mazat a čistit a mazat furt dokola, ale pokud víš jak je udělán dnešní řetěz, tak víš, že nejdůlěžitější část, to jest osička spojující další článek ja zakrytována O kroužkem (X a Z), kde je uchováno mazivo, ono vlastní mazaání řetězu z venku toto nijak neovlivní, protože se tam ani nedostane, a maže se ostatní části řetězu. Pokud nemažeš často tak je řetěz hlučnější o něco více se zahřívá třením a samo tím se nějako zkracuje životnost. Otázkou je o kolik? Je to o dost než ho stihnu sám odrovnat jízdou? Nebo je to jen potřeba vydělávat na mazivu, které není z nejlevnějších a dle výrobců se dnes doporučuje mazat co 500km????? Já když začínal tak bylo doporučení po 1000km.
Toto vše platí za předpokladu, že je řetěz (jeho součásti, jako O kroužky a ostatní) v pořádku. Pokud jsou O kroužky na kaši nepomůže ani svěcená.
Jinak je to spotřebák, stejně jako rozety a kolečko, brzd desky a musí se e tím počítat.

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
6 roků 11 měsíců zpět #6 od Petrex1.
Z praxe vím, že prodloužení životnosti řetězu je blbost, a blábol výrobce. Jediné v čem si pomůžeš, tak to tím, že to namaže za tebe....i za jízdy ( automatické dávkování )....pak ti to čerstvý mazadlo z 90% odlítá, postříká všechno okolo, jelikož při těch otáčkách to tam prostě nemůže udržet.

Pokud jsem ještě měl řetězáky, mazal jsem MOTULEM. ( vydržel tam nejdýl a nejvíce se mi osvědčil, ostatní byly sračky ) Každých cca. 800 - 1200 km. Za deště častěji ( 500 km.).....a vždy jsem ho po namazání nechal min. 20 min. zaschnout.

Nutno dodat, že jsem používal řetězové sady Superprox a řetěž Tsubaki - nejlepší kvalita. Hlavně řetězy Tsubaki.....napínání jednou, dvakrát za 10 000 km. ježděno na Honda XX Black Bird.

Čistit to ovšem musíš sám, toho bordelu se tam nachytá opravdu hodě a pak to působí jako brusná pasta.

Píšou to sice hezky, vypadá to Cool... ale za mě v praxi to funguje tak z 20%. Podruhé bych si to na motorku určitě už nepořídil.

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Přihlásit se do fóra

Nedávné příspěvky