Triumph - Tiger

Česko - Slovenské diskuzní fórum pro příznivce motorek Triumph Tiger

Chrániče rukou a páček, lámací a vysouvací páčky

Více
6 roků 11 měsíců zpět #1 od dushanbe

prokyno napsal: www.m-style.cz/cs/lamaci-a-vysouvaci-pac...i-a-vysouvaci.html#/

Wov! Dik za tip!! A je vyrieseny problem lamajucich pacok. ;)
Ale predsa, ked tych 200 kil clovek zahodi, nieco musi dostat zabrat. Bude to zrejme koncovka riditok a chranic ruk.

SWmotech Barkbusters za 5tis sa mi zda uz riadne prestrelena cena.
Prokyno, chcelo by to este jeden dobry tip na chranice ruk pre Tigra 800 ;)
TEX1200 ma rovnake chranice ruk jak 800?

Original Tiger chranice ruk pomozu akurat pred sutrami ale pri pade neochrania ani za mak. Vykrutia sa a schyta to bud packa alebo prsty...
Ma niekto tip na neorigo chranice ruk, ktore aj ochrania? ;)

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
6 roků 11 měsíců zpět - 6 roků 11 měsíců zpět #2 od ZdendaZB
Jak jsem se dozvěděl, po 15 letech s chrániči vyztuženýmni hliníkovou výztuhou, tak by neměly být moc bytelné, aby nezlámaly ruku při pádu. Bude chtít něco mazaného a určitě levnějšího, ale funkčního.
Poslední změna: 6 roků 11 měsíců zpět uživatelem ZdendaZB.

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
6 roků 11 měsíců zpět #3 od prokyno
Blatry jako takové mají v první řadě ochránit před odletujícím šterkem, pískem, blatem, nebo při projíždění terénem od větvíí apodobně. Nemají chránit ruku při pádu, nebo páčky a podobně. Při pádu by měli buď vydržet díky pružnosti, nebo poté odlítnout ale né se deformovat. A právě pokud mají pevný rám (většinou hliník) tak tam dochází k deformaci a může se stát že nestuhnete oddělat ruku. To že se postupem času začali blastry dávat na kde jakou moto a při každým škrku se rozlítnou, nebo poničí a je to drahý tak firmy začaly vyrábět s tímto zpevněným. Kdyby došlo na homologaci (což zatím blastry nepodléhá, teda pokud vím) tak neprojdou nikdy. Otázkou je pokud bylo vydáno prohlášení o shodě tak za jakým účelem :D
Ale kdo si tam co dá je jen jeho věc, ale pokud se obávám, že mě skřípne nohu hrana kufru, tak blastry aq tímto bych si už nedal Vůbec. :D

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
6 roků 11 měsíců zpět #4 od ZdendaZB
No a všichni kolem mě vždycky tvrdili, že blástry slouží jako ochrana páček a jako "padák" motorky.
To že se blastry dají rukou pootočit je tedy správně. Nemají být dotažené napevno ?

Páčky mstyle jsou vyřešené, ale jaké blastry koupit ? Nemusí to být něco hogo fogo, ale hlavně to musí chránit co nejlépe ruku proti dešti a zimě. Doporučte.

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
6 roků 11 měsíců zpět #5 od prokyno
Původní účel blastru je aby chránili ruku při enduro soutěžích. Ale to aby to ochránilo páčku? To sem ještě neslyšel. Ale doba se mění tak je možný všechno :D
Blastry jako takvoý budou stát na novější a prodejnější moto vždycky raketu, když se k tomu přidá jakoby značka jako třeba TT nebo motech tak dvě rakety.
Osobně proti originálům nic nemám (mám i pro jistotu doma jedny náhradní od Petrex), ochrání proti čemu mají, když si lehnu tak se elegantně vykloní, pohnou, uhnou takže neulítnou, a zatím se neurvali.
Jinak výběr je dle kapsy a touhy uživatele.

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
6 roků 11 měsíců zpět #6 od ZdendaZB
Proto mi připadalo divné, na některých motorkách, že jsou volné a hýbou se. Opět jsem o něco chytřejší a mohu šířit osvětu mezi pohany, kteří to neznají.
Takže nemusím kupovat nic drahého, cokoliv, co má velké plácačky a je volné.

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Přihlásit se do fóra

Nedávné příspěvky