Triumph - Tiger

Česko - Slovenské diskuzní fórum pro příznivce motorek Triumph Tiger

Predni kolo - malinko hazi

Více
6 roků 8 měsíců zpět #1 od josef
Predni kolo - malinko hazi vytvořil uživatel josef
Ahoj, koupil jsem Tiger 800 z druhe ruky. V peknem stavu, vypada neopravovany, vcetne predniho kola. Lak vypada original, zadne naznaky opravy. Co mi ale vadi jsou jemne vibrace v riditkach v rychlostech do cca 90km/h. Vypada to ze to jde od predniho kola. Vymenil jsem pneu, vyvazil - nepomohlo, je to stejne. Zacal jsem zjistovat vice a nasel jsem zvlastni tvar vnitrku rafku predniho kola - viz video na youtube.



Frekvence vibraci odpovida tomu co vidim jak mirne hazi rafek. Videl uz nekdy nekdo neco podobneho? V servisu mi rekli ze se jim nezda ze by to bylo rafkem a ze mam znovu vymenit predni gumu.

Diky za jakekoliv rady.

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
6 roků 8 měsíců zpět #2 od Petrex1.
Odpověděl Petrex1. pro téma Predni kolo - malinko hazi
Ahoj Josef...ve kterém servise ti to prosím řekli, že to nemůže být ráfkem ???

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
6 roků 8 měsíců zpět #3 od josef
Odpověděl josef pro téma Predni kolo - malinko hazi
Jsem s tim ve USA, tady lokalni dealer mi to rekl. Me prijde ze tohle musi zpusobovat mirne vibrace. Co mi ale nejde do hlavy jak se kolo do takovehoto stavu muze dostat? Vyrobni vada?

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
6 roků 8 měsíců zpět #4 od dushanbe
Odpověděl dushanbe pro téma Predni kolo - malinko hazi
Je to bezna vyrobna vada R21 rafku. S dealerom ani nediskutuj a ziadaj novy. Mne dali nove kolo ale aj to druhe hadzalo a bola tam viditelna nepresnost spoja. Triumph ma vsetky 21 rafky krive. Mali by konecne vymenit dodavatela. Ja som to riesil pol roka u novej motorky.
Zrovnal mi to az chalanisko v pneuservise, ktory jazdi trial moto a rafky rovnal kazdodenne. On mi vravel ze mu tam chodia aj nove BMW. Ze tie 21ky su vsetky na spoji nepresne. Vyrobca garantuje normu 5mm, co je katastrofalna odchylka. Mne vibrovali aj 3mm. Hadzalo mi predok hore dolu.
Krivy rafik sa prejavuje inak na 1200Exploreri a inak na 800Xcx.
Na 1200 ti vibruje cely bike a posobi to, ze je bike trochu rozhrkany ale nehadze ta. Tlmice to pri vyssej hmotnosti tlmia.
Na 800Xcx, ktory mam ja, ta nadhadzuje ako na konovi. Hlavne okolo 50km/h to bolo priserne. Hore dole podla otacok kolesa.
Rovnani rafku alebo cely novy rafik je riesenim

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
6 roků 8 měsíců zpět #5 od josef
Odpověděl josef pro téma Predni kolo - malinko hazi
U 21 dratoveho rafku bych malou odchylku chapal. Tohle je ale 19 litak, predpokladam plne strojova vyroba. Jak muzu u dealera pozadovat novy rafek pokud je motorka uz mimo zaruku? Predpokladam ze tezko. Jinak je pravda, kdyz motorku zatizim jeste spolujezdcem, je to daleko lepsi, skoro neznatelne.

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Přihlásit se do fóra

Nedávné příspěvky