Triumph - Tiger

Česko - Slovenské diskuzní fórum pro příznivce motorek Triumph Tiger

Koupě triumph Tiger 800

Více
4 roků 1 den zpět #1 od Alík
Koupě triumph Tiger 800 vytvořil uživatel Alík
Zdravím všechny příznivce Triumph :)

Rozhoduji se koupit Tigera a přemýšlím mezi 800 a 1200. Pročítal jsem fóra, ale nikde jsem se info nedozvěděl.

Na co si dát pozor při koupi Tigera? Jsou nějaký ročníky která mají problém například s motorem nebo odpružením? Kdy se dělá servis například rozvodu?

Díky za Vaše odpovědi a rady :)

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
4 roků 1 den zpět #2 od Skokan
Odpověděl Skokan pro téma Koupě triumph Tiger 800
Zdar.
Já koupil v lednu mám zatím najeto asi 600km. Já budu jezdit opravdu dálky na jeden zátah okolo 12.000km
Mám 08/2017 a mé rozhodnutí hlavně ovlivnil fakt, že 1200 má kardan. Teď opravdu na cestách nechci řešit řetěz což má 800.
Přeji hodně štěstí.....a ještě poznatek. Motor dost topí, tak není potřeba ve výbavě vyhřívaní sedačky.
Jinak si moto na cestě vedeš opravdu dvěma prsty. Je to super vyvážené a za jízdy lehké!!!

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
4 roků 1 den zpět #3 od sykyweb
Odpověděl sykyweb pro téma Koupě triumph Tiger 800
Ahoj, co se týká osmistovky XC, tak bych se podle možností vyhnul prvním ročníkům XC a raději bych se poohlédl po mladších ročnících, myslím že od 2014 byl u Tigera 800 XCX podvozek osazován lepším pérováním WP, od roku 2019 je pak přepracován první převod a komplet změněn přístrojový štít za plně digitální display. Z počátku se vyskytly i nějaké drobné problémy v oblasti řazení, určitě najdeš ve fóru přesnější info, jednalo se o utržený nýt dorazu pružinky, která vrací řadící páku, od jakého ročníku je toto vyřešeno nevím. Snad všechny ročníky osmistovky dost topí v oblasti kolen, ale na umření to není. Přeju šťastnou ruku při výběru.

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
4 roků 1 den zpět #4 od MORFEUS73
Odpověděl MORFEUS73 pro téma Koupě triumph Tiger 800
Ahoj. Řešil jsem to samé a nakonec jsem koupil 800. Někdo říká že je to slabý(papírově z 0 na 100 za cca 3,8s). Nemeřil jsem to, ale když chci si hrát na raketu, není žádný problém :-). Na můj vkus je tam výkonu až až. Ano 1200 má větší výkon, ale pro mně osobně nevyužitelný. Pro mně je moc velká, těžká, větší spotřeba, vyšší cena. A myslím že i na horší cestě bych se s 1200 trápil. Byl jsem s ním s naloženýma kuframa v Albánii, Srbsku, Řecku a nemůžu říct, že by mi někdy výkon chyběl. Pohodová jízda, klidná motorka. Kupoval jsem novou v roce 2018, zatím najeto 19000km bez jediné závady.

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
4 roků 16 hodin zpět #5 od poool
Odpověděl poool pro téma Koupě triumph Tiger 800
poznamka k tomu, ze 1200 topi a neni treba vyhryvany sedadlo - ano, topi, ale jak spadne teplota pod 10st tak bohuzel netopi. dost me to zklamalo… takze se clovek ve vedru pece a v zime klepe kosu.

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Přihlásit se do fóra

Nedávné příspěvky