Triumph - Tiger

Česko - Slovenské diskuzní fórum pro příznivce motorek Triumph Tiger

Vybracie od motora

Více
7 roků 9 měsíců zpět #1 od Bojan
Vybracie od motora vytvořil uživatel Bojan
Servuste.
Chcem sa tu podeliť o moje pocity a zistenia po najazdení 38 000 km.

Do 12 500 km naprostá spokojnosť,.Motorka šla ako trolejbus.Žiadne vlnenie ,vybrácie,alebo podobné.
Po tých 12 tis.km som začal pociťovať na pravej strane riaditok jemné vybrácie.
To bolo napohodičku,.Pri 20 000 km sa začal motor chovať trošku rozladene.
Ale stále znesitelné vybrácie. po 27 00 začaly vybrácie vystupovať od stupačiek a neskôr aj od sedadla.-Masaž zadarmo,.Ked som s tým prišiel prvý krát do servisu,tak mi povedaly,že to je normalne. :dry:
Teraz to nad 4000 otačok uz pekne lezie na nerv.,Je to medzi 4- 5 tisic,.Ked idem cez nejaký bordel na ceste,tak neviem čo robia gumy,pretože zo spodku citim len tie vybrácie.Interakcia od pneu žiadna.
Nehovoriac,že po prejdeni 100 km mám vytrasené všetko :lol:
V servise najprv ,že nič nenašli,potom,že tam su nejaké vybracie a tak mi dali dole kryty rukovetí a dali mi tam obrovske tažítka z Moto Guzi.
Ja som teda rozdiel nepocítil.Potom mechanik zistil,že mrdka z rozvodmy,tak mi vymenily šponovák,ale bočné veko dole nedali,takže neviem ako to tam vo vnutry vyzerá.,Teraz je zas v servise a jeden čo sa na nej vozi povieže tam vybracie su,druhý ,že nič neciti,.Vravim im.Treba ist na dialnicu a nie po Bratislave,lebo je to tam ako po bomardovani ta cesta a tak trase celou motorkov ;)
A ešte sa čaká,ako sa k tomu postaví výrobca,ale ja mám pocit,ze v servise len natahuju čas ,aby bolo po záruke.
Má niekto z vás nejaký kontak,kde by som mohol napísať,že reku či im bol hlasený problém z motorom,.

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
7 roků 9 měsíců zpět #2 od Petrex1.
Odpověděl Petrex1. pro téma Vybracie od motora
Mám model 2014......najeto 26 000 km. a motorka jede jako bych ji včera koupil. Od novoty vše bez problémů v pohodě..... :) :).....chce to porovnat z jinou motorkou a uvidíš. ...

Bojan napsal: Servuste.
Chcem sa tu podeliť o moje pocity a zistenia po najazdení 38 000 km.

Do 12 500 km naprostá spokojnosť,.Motorka šla ako trolejbus.Žiadne vlnenie ,vybrácie,alebo podobné.
Po tých 12 tis.km som začal pociťovať na pravej strane riaditok jemné vybrácie.
To bolo napohodičku,.Pri 20 000 km sa začal motor chovať trošku rozladene.
Ale stále znesitelné vybrácie. po 27 00 začaly vybrácie vystupovať od stupačiek a neskôr aj od sedadla.-Masaž zadarmo,.Ked som s tým prišiel prvý krát do servisu,tak mi povedaly,že to je normalne. :dry:
Teraz to nad 4000 otačok uz pekne lezie na nerv.,Je to medzi 4- 5 tisic,.Ked idem cez nejaký bordel na ceste,tak neviem čo robia gumy,pretože zo spodku citim len tie vybrácie.Interakcia od pneu žiadna.
Nehovoriac,že po prejdeni 100 km mám vytrasené všetko :lol:
V servise najprv ,že nič nenašli,potom,že tam su nejaké vybracie a tak mi dali dole kryty rukovetí a dali mi tam obrovske tažítka z Moto Guzi.
Ja som teda rozdiel nepocítil.Potom mechanik zistil,že mrdka z rozvodmy,tak mi vymenily šponovák,ale bočné veko dole nedali,takže neviem ako to tam vo vnutry vyzerá.,Teraz je zas v servise a jeden čo sa na nej vozi povieže tam vybracie su,druhý ,že nič neciti,.Vravim im.Treba ist na dialnicu a nie po Bratislave,lebo je to tam ako po bomardovani ta cesta a tak trase celou motorkov ;)
A ešte sa čaká,ako sa k tomu postaví výrobca,ale ja mám pocit,ze v servise len natahuju čas ,aby bolo po záruke.
Má niekto z vás nejaký kontak,kde by som mohol napísať,že reku či im bol hlasený problém z motorom,.

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
7 roků 9 měsíců zpět #3 od Bojan
Odpověděl Bojan pro téma Vybracie od motora
Suhlaím ;)
Mám to dohodnuté tu z jedným chalaniskom od Bratislavy,že po 25 ,ked sa vráti z dovči pomeníme motorky a vyskúšame to ,či a kde ako.
Mne osobne to pride ako keby to šlo bud od hlavy,alebo od kluky.Také ine klepotanie,ked odstavím moto po jazde.

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
7 roků 9 měsíců zpět #4 od Honza
Odpověděl Honza pro téma Vybracie od motora
Tož u mě takhle: taky dnes po 47 tis. km cítím trošku větší vibrace (v řídítkách a i v sedle), než když to byla funglovka. Asi je to normální, jak se jednotlivé díly opotřebovávají, tomu asi nejde zabránit. Ale jsou to vibrace minimální, určitě jsou menší než u jakékoli jiné motorky téhle kategorie a určitě ne takové, abych to řešil se servisem. Jenom se si toho všiml, nic víc. Takže asi jiný případ než u Bojana. Taky to může být gumama, s kterýma furt laboruju (přezovám gumy víc na silnici/víc do offroadu, kombinuju předek/zadek, prostě dle potřeby a momentálních možností).
Já jen abyste si nemysleli, že sametový chod, který každého uchvátí při prvním svezení bude napořád.

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
7 roků 9 měsíců zpět #5 od Bojan
Odpověděl Bojan pro téma Vybracie od motora
Mno mne by sametový chod vôbec nevadil ;)
Ide skôr o to,že sa poslednú dobu viac teším,že pojdem autom ako motorkov a to už je zéééééé :(

Honza napsal: Tož u mě takhle: taky dnes po 47 tis. km cítím trošku větší vibrace (v řídítkách a i v sedle), než když to byla funglovka. Asi je to normální, jak se jednotlivé díly opotřebovávají, tomu asi nejde zabránit. Ale jsou to vibrace minimální, určitě jsou menší než u jakékoli jiné motorky téhle kategorie a určitě ne takové, abych to řešil se servisem. Jenom se si toho všiml, nic víc. Takže asi jiný případ než u Bojana. Taky to může být gumama, s kterýma furt laboruju (přezovám gumy víc na silnici/víc do offroadu, kombinuju předek/zadek, prostě dle potřeby a momentálních možností).
Já jen abyste si nemysleli, že sametový chod, který každého uchvátí při prvním svezení bude napořád.

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
7 roků 9 měsíců zpět #6 od hlousici
Odpověděl hlousici pro téma Vybracie od motora
Jo a to s tím Honza sem tam hodí kotrmelec ;)
Já nic necítím. Mam 34tis a v poho. Na osmistovce to mě po delším čase brněli ruce tady je to oproti tomu parádička



Honza napsal: Tož u mě takhle: taky dnes po 47 tis. km cítím trošku větší vibrace (v řídítkách a i v sedle), než když to byla funglovka. Asi je to normální, jak se jednotlivé díly opotřebovávají, tomu asi nejde zabránit. Ale jsou to vibrace minimální, určitě jsou menší než u jakékoli jiné motorky téhle kategorie a určitě ne takové, abych to řešil se servisem. Jenom se si toho všiml, nic víc. Takže asi jiný případ než u Bojana. Taky to může být gumama, s kterýma furt laboruju (přezovám gumy víc na silnici/víc do offroadu, kombinuju předek/zadek, prostě dle potřeby a momentálních možností).
Já jen abyste si nemysleli, že sametový chod, který každého uchvátí při prvním svezení bude napořád.

Je třeba Přihlásit se nebo Vytvořit účet abyste mohli odpovědět na toto téma.

Přihlásit se do fóra

Nedávné příspěvky