Triumph - Tiger

Česko - Slovenské diskuzní fórum pro příznivce motorek Triumph Tiger

Adventure Triumph

Více
3 roků 9 měsíců zpět #13 od prokyno
prokyno odpověděl na téma: Adventure Triumph
:-)
Hezky jedete klucí.
Sice se k Vám nepřidám a to z několika důvodů.
Texe a ještě svýho bych do maroka facht nevzal, je to záhul na moto jako prase, a tak trochu nevhodná moto na písek. A že ten tam je všude.
Doprava po vlastní ose dokáže otrávit už jen cestou tam a je jedno zda na vozéku (a to je reálnější, než přes alpy v zimě po ose).
A na posled Maroko je sice hezká země, ale v tuto chvíli mě to láká nejméně ze všech ostatních. Až budu mít projeto co Vy po evropě tak budou v hledáčku i toto země :-).
Celkem optimální doba, je vyrazit tak Unor - Březen, teploty přes den snesitelné, přes noc je to už horší, ale berte to tak, že třeba v poušti V tunisu v pravý léto je přes noc teplota pod nulou běžná, to patří k pouštím :-) (proto ta nula jak píše Mex)
Povinností je být očkován hlavně na žloutenku A a B, bez toho Vás nepustí do země a břišní tyfus, doporučené je na vzteklinu. Výhodou je znalost lokalit a místných poměrů (ale to se dá okoukat), nespornou výhodou je také doprovodný vůz, kde se vezou bágle, benzín a jiné potřebné věci, jako třeba i gumy a podobně. Co se týče gum tak pokud se jede po ose na Maroko tak asi špunty, ale ty dostanou záhul jen při přesunu (né na vozéku to je jasný), a píchnout v písku je více reálnější než u nás :-), jenže v Maroku je servis sít trochu řidčí :-), ale to se může stát kdekoli jinde a navíc to patří k tomu dobrodružství.
Pokud se pojede vlastním vozidlem je třeba vyřídit Carnet, jak na auto (v případě vozéku) tak i na moto.
Pokud bych jel na Maroko, tak bych to řešil radši tak, že tam letecky na lehko, tam si pujčit moto, pojezdit a zase letecky zpět, je to jednodušší a míň rizikovější, ale zase na druhou stranu asi míň dobrodružnější :-).
A na konec, pro tyto cesty je lepší plánování aspoň rok dopředu, ale nikde není psaný, že se to nedá stihnout za měsíc :-)
Tak i tak, Vám hoši fandím, a přeju at se Vám to vydaří a podaří.
PS: až jednou vyrostu tak taky budu cestovat do takovejch zemí :D

Je třeba Přihlásit se abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
3 roků 9 měsíců zpět #14 od 100octan
100octan odpověděl na téma: Adventure Triumph
Pekne napsany prokyno a souhlasim s tebou az budu mit sjezdenou evropu tak se taky treba nekdy podivam do Maroka. Ale spis mi to asi nedovoli zdravi. :( Vsem vam kdo tam pojedete preju aby vsechno vyslo podle vasich predstav a hlavne aby jste si to poradne uzili. :)

Je třeba Přihlásit se abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
3 roků 9 měsíců zpět #15 od Rosťa
Rosťa odpověděl na téma: Adventure Triumph
Ahoj, kamarád se vrátil před měsícem z Maroka. Volili variantu do Španělska, autem, tři moto do do dávky a vzhůru na úmorných 3000km. Jeli v nízký cenový kategorii, proto volili auto, prvotně mysleli, že tím ušetří. Prdlajs! Když jsem s ním mluvil, tak doporučil trajekt, cenově to je nastejno a nepřijedeš urvaný z cesty autem. Hlavně jde asi o tu únavu, i když se řidiči střídají je to dost nepohodlné.

Je třeba Přihlásit se abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
3 roků 9 měsíců zpět #16 od Rosťa
Rosťa odpověděl na téma: Adventure Triumph
Jo a říkal, že tam je i dost asfaltových cest, že příště bere manželku autem :-) Co mu asi nejvíc vadilo, je všudepřítomná špína, tak to již zmiňované očkování asi nebude od věci.
Byl tam deset dní, snažil se zbytečně neutrácet, spaní ve stanu, každý třetí den penzion a vyšlo ho to na dvacku.

Je třeba Přihlásit se abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
3 roků 9 měsíců zpět - 3 roků 9 měsíců zpět #17 od MEX
MEX odpověděl na téma: Adventure Triumph
Tak teda nevím . Myslím , že Evropu nemá a nebude mít sjetou nikdy a nikdo . Ani Čechy. Stále je co objevovat a kam jezdit .
A pokud je ta možnost se podívat i jinam, nevidím důvod ji nevyužít , i za cenu toho, že zakoupím lepší vzduchovej fitr, anebo ho budu průběžně čistit . Jezdí tam spousta motorek včetně vrtuláků, tak nevím , proč bych měl z Explorera dělat baletku a nechávat ho doma na koberci .
A hlavně Maroko není jenom SAHARA, která mě osobně teda moc netáhne . Nakouknout, to ano a hezky pryč do hor . Stačí trošku zagůůglit .
Určitě nebudu čekat, až mi bude 70 a pak si trhat vlasy, jakej jsem byl vůl, že jsem tam kdysi nejel . Většinu Evropy můžu drandit v klidným důchodovým věku i na čopru .
Naposledy změněno: 3 roků 9 měsíců zpět od MEX.

Je třeba Přihlásit se abyste mohli odpovědět na toto téma.

Více
3 roků 9 měsíců zpět #18 od prokyno
prokyno odpověděl na téma: Adventure Triumph
Však jo, to ti nikdo nebere, každá země je krásná a má co nabídnout, jen u mě Maroko není mezi top ten momentálně. Mě třeba víc láká východ, Azerbajdžán, Turkmenistan, Uzbekystan, Tajikistan, Kazachstán, Kyrgystan. Třeba i do Mongolska bych jednou rád :-)
Maroko prostě v popředí, ale neznamená to že Vám nazávidím :D

Je třeba Přihlásit se abyste mohli odpovědět na toto téma.

Přihlásit se do fóra

Nedávné příspěvky